O snahe navzájom sa pochopiť

Autor: Eva Mrekajova | 15.8.2014 o 2:24 | (upravené 23.8.2014 o 23:49) Karma článku: 4,50 | Prečítané:  788x

Asi pred rokom som začala robiť fotky ľudí okolo seba. Fotky mojich priateľov a známych, ľudí ktorí mi v mnohom pomohli a svojou mierou prispeli k formovaniu môjho dnešného ja.  Ešte teraz si pamätám, ako som o svojom nápade prvý krát povedala kamarátovi a on sa ma spýtal: „Prečo?“ Vtedy som si ešte nebola istá, ale celou myšlienkou som bola nadšená natoľko, že otázka „prečo?“ vyznela hlúpo, vlastne až nemiestne. Na začiatku to bol len experiment, experiment ktorý sa stal dlhodobým projektom.

Keď som uvažovala nad názvom albumu, napadol ma záverečný citát so seriálu Scrubs:

„My všetci chceme veriť, že to, čo robíme, je mimoriadne dôležité, že ľudia visia na každom našom slove a že im záleží na tom, čo si myslíme. Pravdou však je, že sa môžeme považovať za šťastných, ak sa nám aspoň občas podarí niekoho, hocikoho, potešiť. Koniec koncov je to všetko o ľuďoch, ktorých vpustíme do svojho života ...“ 

A tak vznikol album „Dôležité životy/Important lives“.

Nerada vysvetľujem veci, ktoré sa mi zdajú zrejmé a nerada vysvetľujem veci, ktoré sú príliš osobné. Možno to bolo životným obdobím, novou krajinou, v ktorej som začínala zase raz od nuly a možno to bolo len únavou z povrchnosti vzťahov okolo mňa. Niečo som potrebovala zmeniť, preto som zmenila svoj prístup k prostrediu okolo seba. Naučila som sa pýtať a počúvať a naučila som sa, že každý z nás nosí v sebe príbeh s ktorým sa chce podeliť.

Dôležité životy sú mojou spomienkou na čas strávený v Ženeve, ku ktorému postupne pridávam nové životné obdobie. Dôležité životy sú však zároveň dôkazom, že možno nájsť niečo magické v snahe navzájom sa pochopiť. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?